Skontaktuj się
usługi
ikona doradztwo biznesowe

Doradztwo prawne dla start-upów

doradztwo startup

Specjalizujemy się w prowadzeniu doradztwa prawnego dla start-upów. Decyzje podejmowane na samym początku funkcjonowania działalności mają ogromny wpływ na jej dalsze losy. Doradzamy na każdym etapie rozwoju Twojej firmy, udowadniając, że prawo nie musi być przeszkodą w prowadzeniu biznesu. Pomagamy w zrozumieniu zawiłości prawnych, dbamy o to, by nasi Klienci działali zgodnie z aktualnymi normami i rozporządzeniami, czuwamy nad poprawnością zawieranych umów i udzielamy pomocy w innych kwestiach związanych z prawem. W naszej ofercie znajdziesz także doradztwo biznesowe dla firm, czyli wsparcie specjalistów we wszystkich zagadnieniach obejmujących optymalizację kosztów i poprawę efektywności przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto skorzystać z doradztwa prawnego dla start-upów?

Start-up to wyjątkowa forma działalności gospodarczej, która przeważnie bazuje na świeżym, niewykorzystanym jeszcze w branży pomyśle. Z jednej strony oznacza to zainteresowanie klientów nowym produktem, a z drugiej – konieczność przebicia się na rynku i konkurowania z popularniejszymi, większymi przedsiębiorstwami. Eric Ries zdefiniował start-up jako „instytucję stworzoną z myślą o budowaniu nowych produktów lub usług w warunkach skrajnej niepewności”. Na szczęście „skrajną niepewność” można zminimalizować, zlecając poszczególne usługi zewnętrznym specjalistom.

Wsparcie doświadczonych pracowników doradztwa prawnego dla start-upów pomoże Ci uporządkować wszystkie kwestie prawne, a także znaleźć najbardziej opłacalne rozwiązania i uchronić Cię przed zawarciem niekorzystnych lub niezgodnych z prawem umów. Większość start-upów – ze względu na niewielką liczbę zatrudnionych pracowników i ograniczone środki finansowe – nie posiada własnego działu prawnego. Wygodnym i przede wszystkim bardzo korzystnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zatrudnienie zewnętrznej firmy, która prowadzi doradztwo prawne dla start-upów we wszystkich bieżących sprawach związanych z obowiązującymi przepisami.

W czym możemy pomóc:

  • dobór najlepszej formy prowadzenia działalności w odpowiednim modelu biznesowym
  • interpretacja przepisów w kontekście realizowanej działalności
  • przygotowanie oraz negocjacja umów zawieranych przez naszych Klientów
  • wsparcie w pozyskiwaniu finansowania
  • opracowanie niezbędnych dokumentów prawnych
  • wsparcie w obszarze RODO
Telefon

Skontaktuj się z nami

Twoje poszukiwania sprawdzonego doradcy kończą się tutaj. Zadzwoń lub napisz i rozpocznijmy współpracę.

Skontaktuj się
logo Wiselab logo Wiselab logo Wiselab