Skontaktuj się
usługi
ikona doradztwo biznesowe

Prawo pracy

prawo pracy 1

Osoby pracujące na rzecz przedsiębiorstwa są dla niego największą wartością, a prawo pracy i występujące relacje pomiędzy pracownikami to ważny aspekt funkcjonowania każdej organizacji. Rolą naszych doradców jest wypracowanie takich rozwiązań, które będą realizacją założonych przez firmę celów biznesowych, bez obaw o to, że przeszkodą stanie się jakiś obszar wynikający z prawa pracy.

W czym możemy pomóc:

  • w ramach usług doradczych w zakresie prawa pracy sporządzamy oraz opiniujemy dokumentację pracowniczą, a w tym m.in. umowy o pracę, umowy o zakazie konkurencji, regulaminy pracy i wynagradzania oraz inne
  • wspieramy naszych Klientów w procesach rekrutacyjnych oraz przy doborze odpowiedniej formy zatrudnienia
  • wspieramy naszych Klientów w rozwiązywaniu stosunków pracowniczych
  • doradzamy w zakresie prawa pracy w odniesieniu do bieżącego funkcjonowania organizacji
  • doradzamy w przedmiocie optymalizacji i restrukturyzacji zatrudnienia

Dlaczego warto korzystać z doradztwa prawnego w zakresie prawa pracy?

Prawo pracy to dziedzina prawa, która reguluje większość aspektów codziennej współpracy pracowników i pracodawców. Pracodawcy często potrzebują doradztwa w zakresie prawa pracy, aby uniknąć nieporozumień i sporów z pracownikami. Doświadczony specjalista wesprze Cię m.in. w zakresie zawierania i interpretacji umów o pracę, doradzi przy tworzeniu zgodnego z przepisami i przejrzystego regulaminu pracy, a także zapewni pomoc w rekrutacji pracowników. W przypadku jakichkolwiek niejasności profesjonalista jest w stanie udzielić odpowiedniej rady i pomóc w rozwiązaniu problemu. Korzystanie z doradztwa prawnego w zakresie prawa pracy jest również ważne ze względu na szybko zmieniające się regulacje rynku. Osoba zajmująca się doradztwem w zakresie prawa pracy zna aktualne przepisy i jest w stanie pomóc w ich interpretacji oraz w stosowaniu ich w praktyce.

Z usług doradztwa z zakresu prawa pracy powinny skorzystać w szczególności małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie posiadają osobnego działu HR. Wynajęcie zewnętrznej firmy świadczącej pomoc prawną pozwoli właścicielom niedużych podmiotów gospodarczych działać zgodnie z prawem, bez potrzeby zatrudniania na stałe osobnej komórki organizacyjnej, co w praktyce oznacza niższe koszty prowadzenia firmy. Warto pamiętać, że kluczem do efektywnego działania bez nieporozumień jest odpowiednia komunikacja i znajdowanie rozwiązań, które są nie tylko zgodne z przepisami, ale także opłacalne zarówno dla Zatrudnionych, jak i Zatrudniających. Doradztwo w zakresie prawa pracy WiseLab pomoże Ci to osiągnąć!

Telefon

Skontaktuj się z nami

Twoje poszukiwania sprawdzonego doradcy kończą się tutaj. Zadzwoń lub napisz i rozpocznijmy współpracę.

Skontaktuj się
logo Wiselab logo Wiselab logo Wiselab