Skontaktuj się
usługi
ikona doradztwo biznesowe

Doradztwo transakcyjne M&A

doradztwo transakcyjne

Przygotowany do transakcji

Doradztwo prawne w transakcjach M&A jest kompletną obsługą procesów przejmowania i oddawania kontroli nad całością lub częścią biznesu poprzez zakup bądź sprzedaż udziałów, akcji, przedsiębiorstw, ich części lub wybranych składników majątkowych. Ważną grupą naszych Klientów są firmy rodzinne, którym pomagamy w podejmowaniu decyzji co do dalszych losów prowadzonych przez nich firm.

W czym możemy pomóc:

  • w ramach doradztwa transakcyjnego zajmujemy się m.in. przekształceniem JDG w spółkę z o.o. lub inną spółkę prawa handlowego
  • zabezpieczamy trwałość i ciągłość funkcjonowania biznesu w obszarze rodziny poprzez przyjęcie zapisów odpowiednich umów.
  • ograniczamy ryzyko wynikające z prowadzonego przedsiębiorstwa oddzielając biznes od majątku prywatnego
  • przygotowujemy biznes do zbycia jako swoistą alternatywę dla sukcesji lub jej naturalnej kontynuacji
  • tworzymy strategię negocjacyjną oraz przeprowadzamy negocjacje

Obsługa prawna transakcji M&A

Transakcje M&A (Mergers & Acquisitions) to jedne z najbardziej skomplikowanych procesów biznesowych, których przeprowadzenie wymaga nie tylko znajomości obowiązujących przepisów i regulacji, ale także doświadczenia w tego typu procedurach. Z tego powodu wielu właścicieli lub przedstawicieli przedsiębiorstw zaangażowanych w zmianę struktury własności, decyduje się na skorzystanie z obsługi prawnej transakcji M&A. Rola doradcy w procesie M&A polega na wsparciu wszystkich zainteresowanych stron w kwestiach prawnych i formalnych. Zadaniem specjalisty zajmującego się obsługą prawną transakcji M&A jest m.in. zbadanie dokumentacji i historii obu firm, w celu upewnienia się, że nie istnieją żadne nieuregulowane kwestie prawne, które mogłyby stanowić przeszkodę w transakcji.

Osoba obsługująca procesy Mergers & Acquisitions zajmuje się także analizą umów i dokumentów (takich, jak umowa sprzedaży, umowa o współpracy lub umowy o zachowaniu poufności), aby upewnić się, że są one zgodne z prawem i chronią interesy stron. W niektórych przypadkach konieczne okazuje się negocjowanie umowy handlowej  – w tym również pomóc może specjalista ds. obsługi prawnej transakcji M&A. Obsługa prawna transakcji M&A nie kończy się w momencie przejęcia lub zbycia przedsiębiorstwa – zaangażowani prawnicy dbają także o wypełnienie przez strony podjętych zobowiązań po zamknięciu transakcji. Zapraszamy do kontaktu wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych pomocą w procesie zmiany struktury własności firmy. Zapewniamy kompleksową i godną zaufania obsługę prawną transakcji M&A!

Telefon

Skontaktuj się z nami

Twoje poszukiwania sprawdzonego doradcy kończą się tutaj. Zadzwoń lub napisz i rozpocznijmy współpracę.

Skontaktuj się
logo Wiselab logo Wiselab logo Wiselab